CONTENT AUDIT

Veri Odağında Detaylı Bir Yol Haritası

Türkiye’nin en deneyimli içerik pazarlaması ekibi, veri setleri üzerinden web sitenizi analiz eder; size kapsamlı çözüm önerileri, konsept fikirler, rekabet analizi içeren detaylı bir yol haritası sunar.

Content Audit Nedir?

Karmaşık Bir Probleme Kapsamlı Bir Çözüm

Content Audit, hedef kitlenizle etkileşimde bulunabilmeniz için hangi içeriklerin oluşturulacağı, nasıl sunulacağı, hangi bileşenleri kapsayacağı, mevcut içeriklerin hangilerinin iyileştirileceği veya kaldırılacağı konusunda veriye dayalı açık öneriler sunar.

Neden Content Audit’e İhtiyacınız Var?

Başarılı bir içerik projesi yürütmek çok zor, bunu en iyi biz biliyoruz. Hangi içerikler hedef kitlenize ulaşır, hangileri daha etkili olur ya da hangi persona için hangi içerikleri, ne zaman üretmeniz gerekir? Çok fazla cevapsız soru ve çok kafa karışıklığı var.

Üstelik, içerik hiçbir zaman sadece içerik değil. İçerik aslında tüm dijital ve geleneksel müşteri yolculuğunu anlamak için en iyi yöntem. Biz, bu cevapsız sorulara ve kafa karışıklığına deneyim ve veriden hareketle ışık tutacak ölçülebilir cevaplar üretiyoruz.

 • İçerik pazarlaması süreçlerinde hangi aşamadasınız?
 • Hangi içerikler trafik getirir, ne tür içerikler üretmelisiniz ve dönüşüm oranlarını nasıl artırırsınız?
 • İyi içerik fikirleri nerede?
 • Nereden başlamalısınız?
 • Rakipleriniz neler yapıyor?
 • Global pazarlarda sektörünüzde neler yapılıyor?
 • Bu alandaki boşluklar neler?
 • Hangi içerikleri, hangi adımlarla, ne zaman üretmelisiniz?

Bu somut çıktılar sadece içerik pazarlaması stratejiniz için değil, tüm dijital ve geleneksel pazarlama kanallarınız ve kullanıcı yolculuğunuz için size çok önemli içgörüler sağlar.

Content Audit Seçenekleri

Sizin için en ideal content audit seçeneği hangisi? İster sıfırdan bir projeye başlıyor olun, ister var olan içerik projeleriniz konusunda yönlendirmeye ihtiyaç duyun... Aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı seçebilir ya da hedeflerinize uygun çözümlerle tanışmak için bize ulaşabilirsiniz.

Content Check Up

Content Check Up kapsamında mevcut site içeriklerinizin performans analizini yapıyoruz. Kapsamlı nicel ve nitel analiz sonucunda hangi içeriklerinizin iyileştirileceğine, hangilerinin kaldırılacağına dair detaylı raporu, aksiyon planlarıyla birlikte size sunuyoruz.

 • 1Tüm Sitenize Check Up Yapalım
 • Blogunuzu, içerik pazarlaması projenizi ya da e-ticaret sitenizi analiz ediyor ve size özel bir yol haritası hazırlıyoruz.

 • 2Sizin Belirlediğiniz Bir Alana Check Up Yapalım (Blog, Kategori, Ürünler)
 • Sizin seçtiğiniz bir kategoriyi, web sayfasını ya da belirlediğiniz alanları analiz ediyor ve bu alanlara özel bir yol haritası sunuyoruz.

HEMEN BAŞVUR

Content Scale Up

Yeni bir içerik projesine başlayacaksınız, planlama aşamasındasınız ya da içerik pazarlaması fikriniz için veri temelli bir yol haritasına ihtiyaç duyuyorsunuz. Content Scale Up ile anahtar performans göstergelerine dayalı nitelikli bir başlangıç yapmanızı sağlıyoruz. Böylece zaman ve para kaybetmeden doğru bir başlangıç yapmanıza yardımcı oluyoruz.

HEMEN BAŞVUR

Nasıl Yapıyoruz?

1

Başvuru

Online başvuru sonrasında bilgilerinizi inceliyor ve size telefonla ya da maille dönüş sağlıyoruz.

2

Keşif

İlk başvuru bilgileriniz ve ilk temasta sizden aldığımız bilgileri değerlendiriyor ve sizin de uygun olduğunuz bir gün online toplantı için gerekli planlamayı yapıyoruz.

3

Analiz

İlk görüşme sonrasında detaylı bir toplantı ile brief ve marka beklentisini tespit ediyor, aldığımız tüm bilgi ve detaylarla birlikte belli süreli bir kampa giriyoruz.

4

Kapsamlı Yol Haritası

Detaylı analiz ve kapsamlı yol haritasını çalışıyor, nokta atışı çözümler üretiyoruz. Tüm çalışmayı ve çıktıları deneyimli ekibimizle size yüz yüze sunuyoruz.

İçerik Bulutu’yla çalışan markalardan ilham alın!

Farklı sektörlerin öncü markaları İçerik Bulutu’na güveniyor. İçerik Bulutu’yla yol alan markaların başarı hikayelerinden ilham alın, siz de içerik projelerinize güç katmak için hemen harekete geçin.

İçerik Bulutu’nu tüm içerik ihtiyaçlarımız için tercih ediyoruz. Ürün açıklamalarımız, kategori sayfası açıklamalarımız ve yeni projemiz olan Keşfet Hepsiburada blog özelinde kullanıyoruz. İçerik Bulutu, ihtiyaçlarımızı kolay anlayan, hızlı çözüm bulan bir şirket. Bunları göz önüne aldığımızda süreçlerde bize ciddi zaman kazandırdığını ifade edebiliriz. İçerik Bulutu’nun çok büyük bir yazar kadrosu olması sebebiyle ihtiyaç anında hızlıca ve çok fazla sayıda içeriği alabiliyoruz. Ayrıca kullanmakta olduğumuz panel aracılığıyla ayrı dosyalar tutmadan geriye dönük "Ne içerikler yazdırmıştık?" sorusunun cevabını bulmak kolay oluyor. İçerik Bulutu bu konuda oluşturduğu ekipler ile ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan sayılı firmalardan bir tanesi. Bu sebeple her şirkete gönül rahatlığıyla önerebiliriz.

 • Mertcan İşler

 • SEO Manager

Türkiye teknoloji perakende sektörünün lideri Teknosa olarak web sitemizdeki tüm kategori sayfaları ve kampanya dönemlerinde hazırladığımız landing page sayfalarında kullanılmak üzere İçerik Bulutu’ndan içerikler temin ediyoruz. İçerik Bulutu’nun bizim için en cazip gelen tarafı 100’lerce farklı kategori ve 10’larca farklı kampanya için istediğimiz içerikleri gerçekten konuya hakim kişilerin yazıyor olması. Bu güzel bir farklılık yaratıyor. Kolay kullanıma sahip ara yüzü, hızı ve ekonomik olması açısından İçerik Bulutu’nu kesinlikle tavsiye ediyorum. Dijital Dünya’nın artık olmazsa olmazı “içerik” için çok uğraşmayın, siz ne istediğinizi yazın gerisini İçerik Bulutu halledecektir.

 • Recep Çağatay Karağaçlı

 • Dijital Pazarlama Yöneticisi

Sporu herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yola çıkan Decathlon olarak 70 farklı spora ev sahipliği yapıyoruz. Bu süreçte sporseverlerin spor önerilerine kolayca ulaşabilmeleri ve yeni sporları keşfetmeleri adına blogumuzda birbirinden keyifli ve öğretici içerikler yayınlıyoruz. İçerik Bulutu'nun sporlarımızı bizim gözümüzden anlatabilen uzman kadrosu sayesinde içeriklerimizi kolay ve samimi bir dille yazdırabiliyoruz. Kullanıcı dostu yapısı ve hızıyla içerik üretimi, redaksiyon ve yayın sürecimizi gerçekten çok kolaylaştırıyorlar. Sporseverin dilinden anlayışı ve enerjisiyle bize yardımcı olan İçerik Bulutu'yla çalışmaktan çok mutluyuz!

 • Öykü Tekeoğlu

 • SEO Yöneticisi
Tüm Referanslar

Doğru Başlangıç Yap, Zaman Kaybetme, Başarıyı Yakala!

İçerik pazarlaması yolculuğuna yeni çıkmış, yolu yarılamış ya da yolda kalmış olun; en ideal strateji, kullanıcı yolculuğunu en iyi anlayan, yolculuktaki her dönüm noktasına uygun yaklaşım sunabilen stratejidir. Problemlerinizi çok iyi biliyoruz, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi markalarına içerik pazarlaması yolculukları sırasında eşlik ettik, yüzlerce probleme çözüm ürettik, başarı hikayeleri yarattık.

Zaman kazanmanızı sağlamak ve yol haritanızı netleştirmek için sizi bekliyoruz.

İş Ortaklarımız ve
Kullandığımız Araçlar

Sorularım var Size Ulaşmak İstiyorum

Sizi anlamak istiyoruz, ilk görüşmemize hazırlıklı gelmek için biraz detaya ihtiyacımız var.Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bu form ile bize ulaştırın, uygun zamanınızı mail ile öğrenerek sizi arayalım.

Teşekkürler!

Form başarıyla gönderildi.

Hata!

Form gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

Bültenimize Abone Olun

2500’den Fazla Kişinin Katıldığı Bültenimizle Her Perşembe İçerik Pazarlaması İpuçları, Uygulamaları ve Örneklerine Ulaşın!